NOVINKY EMAILEM ?
STRÁNKY ČLENŮ
komass.iprostor.cz
unucka.webnode.cz/
kojan.kvalitne.cz
fotograf.webz.cz
www.naturess.net
www.berki.cz

autor: Silvestr Szabó

autor: Silvestr Szabó
akrobat

autor: Silvestr Szabó
Starý mlýn

autor: Lili Szewczyková
Přistání

autor: Bohdan Škoda

autor: Silvestr Szabó
Volavka

autor: Tomáš Koval
Workshop „Portrét s Cambem“ 28.3.2003
Tak jsme se zase jednoho dne sešli u Nikolase v atelieru a rozhodli se, že se opět něco naučíme. Nevím kolik jsme toho zvládli, ale myslím si, že to zas tak špatně nedopadlo. Viděl jsem už par zvětšenin a dá se říct, že ty vyšly. O co šlo? Rozhodli jsme se, že se naučíme fotit s velkoformátovým Cambem. Jenže kdo nás to naučí. Jelikož jsem tu blbost vymyslel já, ujmul jsem se toho sám. Nemůže to být přece horší než naučit maturanty počítat procenta (učivo 5., 6. třídy), řekl jsem si. Improvizovaně jsem tedy začal vysvětlovat k čemu tak ty kolečka a páčky jsou. Bylo to komické, ale základní princip všichni pochopili. Jen jsem nějak zapomněl na měřítko pro odečet hloubky ostrosti. Po krátké „přednášce“ jsme se do toho pustili. Já vím, je to praxí. Nasadit matnici, zaostřit, zavřít objektiv, vyměnit matnici za kazetu s filmem a cvak! Ale stejně nechápu, jak se kdysi fotilo. Když už jsme na něco nezapomněli, třeba přetočit film, nebo zavřít objektiv… tak nám modelky utekly ze záběru, nebo byly tak nějak hezky máznuty… No není to legrace. Jo na to bych zapomněl. Vyvolání filmů. Náš bývalý předseda prohlásil, že si nemáme sami volat filmy, protože bychom to „zprasili“ a tak jsme se rozhodli, že si necháme filmy vyvolat v labu. Taky že jo ! FOTOP Ostrava, pán Kováč… doporučuji všem ! Shrnuto, podtrženo: Ilford PanF 50 vyvolaná v kýblu společně s ORWO, FOMA, KODAK, KONICA a kdo ví čím ještě, sušená na staveništi a to vše v bílém „profi“ sáčku. O něco lépe dopadla druhá várka ve Foto Moravě. Ale už tam taky BW film nikdy nedám. Kdybych našel bublinky na FOMA filmu, chapal bych to, ale u Ilfordu jsem na to nikdy nenarazil. Nechci urážet laboranty, ale i já BW amatér si vyvolal svůj první film líp, než profi laboranti.

Poučení: Koupím si jeden JOBO tank, nebudu šetřit, a budu vyvolávat sám.

Když to zkazím, můžu si za to sám a nemusím nikomu nadávat… Moc těch fotek nevyšlo, ale pobavili jsme se a zasáli. Na Cambo už asi nikdo nešáhne, když ?! Pokud se nám podařilo správně zaostřit a modelka nám neutekla ze scény, byly fotky perfektní. Ostré, bez zrna, hezky gradované, prostě úžasné. Problém byl v tom, že jsme se soustředili na samotnou techniku foceni, a na model se „jaksi“ zapomnělo. Ale přesto se to povedlo… Na poprvé ? Co by jsme chtěli.

Takže, kdy je další pokračování s Cambem Master, tentokrát s kazetou 4x5“ ?

Poděkování: Děkujeme Ing. Ivanu Šamajovi za zapůjčení profi velkoformátové kamery Cambo a Nicossmodel, Nikolasu Stergiadisovi za využití studia.


zobrazení: 2331


zobrazení: 2229


zobrazení: 2469
DISKUSE K ČLÁNKU (celkem reakcí: 0)
Autor *
Email
Předmět *
Vzkaz *
* údaje označené hvězdičkou jsou povinné
POSLEDNÍ REZENZE, TIPY
Drony útočí
Poděkování
Volné místo na minizávodech jachet 20-27.4.
Malý úspěch člena velké šance klubu
Vernisáž Havířov
SCHŮZKY FOTOKLUBU
další schůzky
ZŘIZOVATEL
Městský dům kultury
tř. Osvobození 1639
735 06 Karviná - Nové Město
http://www.rkka.cz/mdk/
AKTUALITY
Člen karvinského fotoklubu vystavuje v Bohumíně.
Zemřel Dušan Hartmann, známý karvinský fotograf
Karvinský fotoklub vystavuje v Bohumíně
POSLEDNÍ AKCE, WORKSHOPY
Makrofotografie/foto sraz - PLENER SZABO 19-20.7.2014
Výstava fotografií fotoklubů regionu v Havířově
Jan Kottas na workshopu s fotografem Janem Šibíkem

Gabrysz Tadek vernisáž 29.3. 2007 MěDK Orlová

Vernisáž fotografů Dušičky, Majewské a Tkáče
WEBMASTER
Aleš Mazur
e-mail: info@emedium.cz
STATISTIKA
Dnes naše stránky navštívilo 58 návštěvníků a prohlédli si 792 stránek. Celkem nové stránky navštívilo 909436 návštěvníků a prohlédli si 11139539 stránek. 74 členů, má na svých stránkách 1674 fotografií. Recenze a články z našich akcí a workshopů obsahují dalších 350 fotografií. Celkem je tedy na stránkách 2024 fotografií.
PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE