NOVINKY EMAILEM ?
STRÁNKY ČLENŮ
www.berki.cz
fotograf.webz.cz
komass.iprostor.cz
www.naturess.net
kojan.kvalitne.cz
unucka.webnode.cz/

autor: Štefan Dušička
Černý les II

autor: Tomáš Koval
Bulbul zahradní

autor: Silvestr Szabó
na Hrádku s dětma

autor: Jaroslav EX-předseda
Petra...

autor: Michal Drapáč (předseda)
Alej

autor: Bohdan Škoda
Pitbull

autor: Michal Ištok
Historie fotoklubu při MěDK Karviná   
Jan KottasHistorii fotoklubu můžeme začít do konce šedesátých a počátkem sedmdesátých let minulého století. Oficiálně se zájemci začali scházet na podzim roku 1972 pod názvem RONDO. Během dalších let se skupina nadšenců rozšířila o nové členy, objevili se zkušení fotografové jakými byli F. Řezníček, G. Drong, J. Válek a v roce 1976 získala nový status pod názvem výtvarná skupina COLLEGIUM 76. V tomto uskupení se členové zabývali nejenom výstavnictvím, ale i lektorskou činností a náborem mladých do zájmových fotokroužků při MěDK v Karviné, které vedli J. Kottas a G. Drong.
Tadeusz GabryszV období 1976 až 1981 byli členy Collegia 76 fotografové amatéři vesměs rovněž sdruženi ve SČF (Svazu českých fotografů) osobnosti Tadeusz Gabrysz, Václav Legierski, Jan Škorvánek, Dušan Hartmann, Milan Kapka, Jaroslav Potyš. Přicházeli i noví zájemci, jakými byli Dalibor Orel, Milan Lasota, Jaroslav Peško a Stanislav Tauer. Po roce 1981 se někteří osamostatnili anebo přešli do jiných fotoklubů – Drong a Řezníček zanechali činnosti, Gabrysz s Potyšem vstoupili do fotoklubu Orlová. Výstavní činností se dále zabývala čtveřice Válek, Kottas, Škorvánek a Hartmann. Jejich fotografie se objevovaly na výstavách a soutěžích po celé republice i v zahraničí.
Dušan Hartmann Namátkou můžeme jmenovat soutěže Karvinský květ, Žena Strakonice nebo bienále v Portu v Portugalsku nebo Edinburgu v GB. Kromě toho se členové účastnili pravidelných klubových výstav v rámci okresu a kraje v Havířově, Orlové, Třinci. Fotoklub se ještě pokusil zaktivizovat jeho pozdější předseda Antonín Šafář a na přechodnou dobu rozšířit jeho řady se podařilo. Dobrým počinem bylo zřízení v roce 1983 výstavní plochy se šesti panely 50x50 cm v prodejně drogerie na náměstí Karviné–Fryštátě, kde byly pravidelně obměňovány práce členů.
V Karviné – Hranicích v rehabilitačním středisku darkovských lázní pořádali výstavu pro pacienty, z nichž nejznámější byla autorská Dušan Hartmanna s tématem motokrosu. Po roce 1984 se činnost Collegia (J. Válek se věnoval Havířovskému fotoklubu), členové se prezentovali individuálně a po roce 1989 se fotoklub rozpadl. Teprve na jaře roku 2001 se z iniciativy dvou aktivních bývalých členů Ronda a Collegia 76 Dušana Hartmanna a Jana Kottase podařilo obnovit činnost pod názvem „Fotoklub při MěDK Karviné“. Na výzvu v tisku se přihlásilo cca 24 nových členů.

Pod vedením předsedy klubu Jana Kottase se za více jak rok činnosti podařilo:

- uzavřít smlouvu s MěDK,
- získat schůzovní místnost
- získat grant od MěDK ve výši 10. 000 Kč,
- pořádat pravidelné schůzky,
- uspořádat společnou výstavu ve foyeru MěDK,
- společně fotografovat v přírodě i ateliéru,
- uspořádat lektorské přednášky,
- účastnit se natáčení filmu o kulturní činnosti v okrese
- navázat kontakty s fotokluby Ostravy a Č. Těšína
- na jaře 2002 se 15 členů zúčastnilo dvoudenního fotoplenéru v H. Lomné
- vydání členských průkazů klubu
- vybírání členských příspěvků.

Současný předseda J. Kottas splnil své předsevzetí, se kterým obnovoval činnost Collegia a v červenci 2002 požádal o uvolnění z funkce. Novým předsedou si členové tajným hlasováním zvolili Jaroslava Kocha.
POSLEDNÍ REZENZE, TIPY
Drony útočí
Poděkování
Volné místo na minizávodech jachet 20-27.4.
Malý úspěch člena velké šance klubu
Vernisáž Havířov
SCHŮZKY FOTOKLUBU
další schůzky
ZŘIZOVATEL
Městský dům kultury
tř. Osvobození 1639
735 06 Karviná - Nové Město
http://www.rkka.cz/mdk/
AKTUALITY
REGIONFOTO 2019
Člen karvinského fotoklubu vystavuje v Bohumíně.
Zemřel Dušan Hartmann, známý karvinský fotograf
POSLEDNÍ AKCE, WORKSHOPY
Makrofotografie/foto sraz - PLENER SZABO 19-20.7.2014
Výstava fotografií fotoklubů regionu v Havířově
Jan Kottas na workshopu s fotografem Janem Šibíkem

Výstava fotoklubu v Praze

Vyhodnocení soutěže fotografií na fotosetkání
WEBMASTER
Aleš Mazur
e-mail: info@emedium.cz
STATISTIKA
Dnes naše stránky navštívilo 551 návštěvníků a prohlédli si 2034 stránek. Celkem nové stránky navštívilo 974934 návštěvníků a prohlédli si 11646477 stránek. 74 členů, má na svých stránkách 1675 fotografií. Recenze a články z našich akcí a workshopů obsahují dalších 351 fotografií. Celkem je tedy na stránkách 2026 fotografií.
PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE